

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Bipolar |
| Type | Hall Effect Switch |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 3.8 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 8 mT Trip, -8 mT Release |
Stock: 207
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27197
Ext.Price$0.27197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27197 | $0.27197 |
| 10 | $0.24097 | $2.40970 |
| 50 | $0.21350 | $10.67500 |
| 100 | $0.19348 | $19.34800 |
| 500 | $0.17533 | $87.66500 |
| 1000 | $0.15889 | $158.89000 |
| 3000 | $0.14802 | $444.06000 |
| 5000 | $0.13789 | $689.45000 |
